אז למה לא עוד לא פתחתם את העסק שלכם?

"חלומות מתגשמים רק אם יש לנו את האומץ להגשים אותם" – וולט דיסני.

עזבו אתכם מהאמונה שיזמים זה משהו שנולדים איתו ולא משהו שעושים. הנה ארבעה צעדים שיעזרו לכם להפוך את החלום העסקי שלכם לתכנית פעולה.

כי כל אחד יכול ללמוד איך להיות יזם, ונכון שלא כל היזמים הם גאונים מחוננים כמו סטיב ג'ובס או ביל גייטס, אבל קצת ממה שיש להם, נמצא בכל אחד מאיתנו. אלא מה? רובנו עסוקים בלהאמין שהיזם הפנימי שלנו צריך להישאר רדום. אז זהו. שאולי הגיע הזמן להעיר אותו.

כדי להתחבר עם היזם הפנימי שלכם, אתם חייבים להתחיל עם דף ריק, ולהזכיר לעצמכם שמותר לכם לחלום, אבל שסוף העולם לא יגיע אם תעזו להגשים את החלומות שלכם. אם תוכלו לבצע את ארבעת הצעדים האלה, תוכלו לבנות עסק משגשג:

להעיר את החלום. או להתחיל את המשחק הסופי, או להצליח לראות את התוצאה הגדולה והמטרה הגבוהה יותר: למה העולם צריך את העסק שלכם?

לא לוותר על החזון. כי זה המנגנון שדרכו החלום יתממש. החזון מראה לכם איך להשיג את החלום.

להתקדם לעבר המטרה, עם חיוך. במקום לשאול את עצמכם למה אתם צריכים את העסק הזה, כדאי שתשאלו את עצמכם למי אתם בונים אותו.

מה המשימות שלכם? המשימות הראשונות צריכות להיות פעולות בהישג יד שצריך לבצע. המשימות הן אלו שמביאות את החלום, החזון והמטרה, למציאות של עסק חי ופועל.

לאחר שהגדרתם את החלום, החזון, המטרה והמשימות שלכם, תעירו את היזם שבתוככם. עכשיו מגיע הזמן להפשיל שרוולים ולהתחיל את העבודה על בניית העסק שלכם. בואו נראה איך.

יש לכם רעיון עסקי? כמה גדולה המטרה שלכם? תחשבו שוב

כמה זמן אתם חושבים על הרעיון הזה? מה עשיתם עד היום כדי להגשים אותו, כלומר, חוץ מלחשוב עליו? כל כך קל להסתכל על אנשי עסקים מצליחים ולהגיד "טוב, ברור שהם הצליחו. הם מיוחדים!"

אוקיי. יכול להיות שדיבור עצמי מהסוג הזה גורם לכם להרגיש קצת יותר טוב, אבל הגיע הזמן להבין שגם לחלומות שלכם יש ערך. כן. אתם לגמרי יכולים להצליח, אם רק תעזו.

יש לכם חזון נפלא

אבל הרעיון העסקי שלכם, לא משנה אם הוא גדול או קטן, חייב להיות כתוב לגמרי בפירוט. הדרך אל השגת החלום שלכם אולי לא תהיה קלה, אבל אתם צריכים להיות מסוגלים לדעת, בכל רגע, לאן אתם הולכים. לכן חשוב לא רק להגדיר מטרות, אלא גם לקבוע לוחות זמנים.

לדוגמא: עד 13 בינואר 2020 יהיה לכם משרד בקומה 14 במגדל עזריאלי, עם 120 לקוחות. ואז תוכלו להגיד שאתם עייפים קצת ורוצים מנוחה.

מתחילים לעבוד

כדי להתקדם לעבר השגת המטרה שלכם, אתם חייבים להיות מרוכזים וממוקדים לגמרי במטרה. הקדישו תשומת לב למחקר ואל תחששו להיות קצת חצופים, אם זה מה שיעזור לכם להתקדם.

אתם צריכים את האנרגיה הנכונה כדי שהעבודה תיעשה, וכדי שהעסק שלכם יתחיל לרקום עור וגידים.

כשאתם יודעים איזה משימות מחכות לכם כל יום, אתם מתקרבים יותר ויותר להגשמת החלום

אתם חייבים להיות מוכנים לעשות את כל מה שאתם יכולים כדי להתמקד כל יום במשימות שמחכות לכם. גם אם יהיו לכם הפרעות במהלך יום העבודה, חשוב שתתמקדו בביצוע כל המשימות שהגדרתם לעצמכם, או לפחות את רובם.

אחרת, אתם גוררים מיום ליום משימות שלא בוצעו, ושמעכבות את ההתנהלות השוטפת של העסק, וכך אתם מעכבים את השגת המטרה. אלא שכשאתם מגדירים לעצמכם משימות לביצוע, חשוב שתבינו גם מה אתם מסוגלים לעשות.

למשל, אם אתם לא גאוני מכירות, כספים או התנהלות טכנית, זה הזמן להתחיל להפנות חלק מהמשימות שלכם למומחים, ולהתמקד במה שאתם טובים בו.

בשורה התחתונה, כדי להצליח אתם צריכים להיות מוכנים לעבוד קשה. מאוד קשה

ההתנהלות שלכם בעסק יכולה להיות ההבדל בין עסק שמתנהל "בסדר", לבין עסק שרק גדל ומשגשג כל הזמן. נכון, קשה לשמור על גישה חיובית כל הזמן, אבל זאת התכונה שמגדירה אנשים מצליחים.

מיהם ib2b?

אתר ib2b מנסה לתת את המקסימום אינפורמציה בכל הקשור לניהול עסקים קטנים, החל מניהול משאבים ועד לניהול זמן. הצטרפו לקהילה ודאגו לעסקים הקטנים יחד איתנו. 

פוסטים אחרונים