איך להתכונן לראיון עבודה?

כל אחד מאיתנו ניגש לראיון עבודה לפחות פעם אחת בחיים. אין ספק שראיון עשוי להיות מלחיץ במיוחד, ולו בשל העובדה שהוא יכול לקבוע את עתידכם המקצועי. כיצד תתכוננו לראיון עבודה? ובכן, ריכזנו בעבורכם מידע חשוב וחיוני.

בלי לחץ!

יש אנשים שנלחצים ממבחנים, יש כאלה שנלחצים בכל פעם כשהם צריכים לעלות על הכביש, יש מי שנלחץ ממפגשים חברתיים, ויש כאלה שנלחצים מראיונות עבודה. זה לא תמיד פשוט לשבת מול בן אדם זר ולמכור את הניסיון והידע התעסוקתי, על מנת לנסות ולהתקבל לעבודה נחשקת. לפיכך, חשוב להתכונן לראיון מבעוד מועד, ואף ללמוד כמה טריקים פסיכולוגיים שיעזרו לכם להתמודד עם המצב. 

בואו נודה באמת: ראיון עבודה עשוי להיות מלחיץ לא רק בגלל הסיטואציה, אלא גם בגלל כובד המשקל של הריאיון עצמו. הרי, מרבית האנשים שניגשים לראיונות עבודה עושים זאת כשהם מובטלים, משמע, אין להם משכורת שנכנסת לבנק. או לחלופין, כשהם מנסים להתקבל לתפקיד בכיר או טוב יותר מתפקידם הקודם\הנוכחי. 

מה חשוב לזכור לפני שניגשים לראיון עבודה?

יש לא מעט דברים בסיסיים שחשוב לזכור וזאת עוד לפני שאנחנו מגיעים לראיון עצמו. ראשית, מן הסתם, יהיה נכון מצדנו ללכת אל ראיונות עבודה רק בתחומים שאנחנו טובים בהם ובמקומות שאנחנו באמת רוצים לעבוד בהם. לעיתים אין ברירה, ואנחנו נאלצים להגיש קורות חיים גם לתפקידים בתחומי עיסוק שונים, ובמקרים הללו כדאי לוודא שדרישות התפקיד אכן מתאימות לכם.

שנית, הראיון מתחיל כבר בבית, בדרך בה אנחנו מתלבשים, ובדרך בה אנחנו מכינים את החומר לראיון. כל דבר קטן יכול להשפיע עליו. לכן חשוב להכין את עצמנו מראש ולא ברגע האחרון. תכננו מבעוד מועד אילו בגדים תלבשו לקראת הפגישה, ובחרו בפריטים שמחמיאים לכם ומשדרים את האווירה הרצויה. כמו כן, חשוב לזכור שראיון עבודה איננו מגדיר אותנו, אם כי ראיון עבודה זו שיחה בין שני אנשים. אם נדע להפנים שתוצאות הריאיון לא מלמדות שום דבר עלינו באופן אישי, יהיה לנו הרבה יותר קל לגשת אליו. 

טיפים שיעזרו לכם לצלוח את ראיון העבודה

ראשית, אל תחששו לבצע סימולציות בבית, ולנסות להתאמן על המשפטים שאתם עתידים לומר במהלך הריאיון. כמו כן, כדאי להכין תשובות מראש לכל שאלה אפשרית, כל לא תופתעו ותוכלו להשיב במהירות. יתרה מזאת, זכרו, המראיין פגש ושמע עשרות מועמדים, הוא רוצה לשמוע משהו חדש, מקורי, מעניין, משהו שהוא לא שמע קודם לכן. לכן, חפשו את היתרון הייחודי לכם, את מה שמבליט אתכם על פני המתמודדים האחרים.

נוסף לכך, תהיו נינוחים, אל תראו למראיין שאתם בלחץ ואל תגרמו לעצמכם להרגיש בלחץ. מצד שני, אל תהיו יותר מדי נינוחים, בכל זאת מדובר בראיון עבודה ולא בשיחה בבית קפה. יתר על כן, תראו נוכחות, תראו שאתם בשיחה, אם תהיו שקטים מדי או צנועים מדי, עלולים לחשוב שאתם לא מבינים את החומר ולא תהיו מסוגלים לבצע את העבודה. 

היערכו היטב לקראת הריאיון ואל תשכחו לחייך. בהצלחה.

מיהם ib2b?

אתר ib2b מנסה לתת את המקסימום אינפורמציה בכל הקשור לניהול עסקים קטנים, החל מניהול משאבים ועד לניהול זמן. הצטרפו לקהילה ודאגו לעסקים הקטנים יחד איתנו. 

פוסטים אחרונים