כיצד לבחור פסיכולוג בצורה נכונה

בעשורים האחרונים, גברה המודעות למרגוע והסיוע שכל אדם יכול לקבל מטיפול פסיכולוגי מקצועי. אין זה הכרח כלל וכלל לסבול מטראומה נפשית או מסוגיה בריאותית. גם אדם "נורמטיבי" לחלוטין, ימצא עזר רב בטיפול הפסיכולוגי, ויפלס באמצעותו אורח חיים נינוח יותר ובריא הרבה יותר.

אך טיפול פסיכולוגי הוא איננו דבר מה שניתן לפתור במפגש אחד. מדובר בתקופת התקשרות לטווח ארוך, בה על המטופל והמטפל לבסס יחסי אמון ולצאת למסע של נבירה במעמקי הנפש. על כן, הבחירה בפסיכולוג צריכה להיעשות באופן ובצעדים מדודים.

פסיכולוג או פסיכולוגית?

מהי הסביבה שבה תרגישו נינוחים? זכרו כי מפגש עם איש מקצוע מבריאות הנפש, הוא אירוע רגיש שבו עלינו להיפתח ולהסיר מעצמנו שכבה אחר שכבה של מגננה.

הדוגמאות הנפוצות לבחירה מושכלת שבין פסיכולוג לפסיכולוגית הינה בקרב גברים ונשים אשר נפגעו כתוצאה מתקיפה מינית. ועם זאת, לעתים גם חיילים משוחררים החשים טראומה נפשית עזה, לעתים חשים בושה כאשר הם מפגינים חולשה אל מול פסיכולוגית.

אל תרגישו שלא בנוח לברור את נותן השירות על-פי מגדר. זכרו כי אלו אתם שצריכים לחוש בנוח לאורך המפגש.

נוחות ההגעה לקליניקה

זכרו תמיד כי מפגש עם פסיכולוג או פסיכולוגית, הוא לא דבר מה חד-פעמי, ולרוב יהיה מדובר בסדרת מפגשים שימשכו מספר חודשים ועד מספר שנים.

על כן, חשוב להקפיד על נוחות ההגעה, וזאת כדי שלא תמצאו את עצמכם דוחים מעת לעת את הפגישה. כך לדוגמה, אם אתם גרים בהוד השרון, אך עובדים בתל אביב. הרי שייתכן ויהיה מומלץ לחפש אחר פסיכולוג בתל אביב אליו תוכלו להגיע מיד עם סיום היום.

התמחויות

נסו לדלות מידע מן המרשתת באשר לסוגי ההתמחויות שיסייעו לכם בצורה הטובה ביותר להתמודד עם הרחשים שבנפשכם.

כך לדוגמה, טיפול SE וטיפולי EMDR ידועים ככאלו היעילים עבור אנשים הסובלים מחרדה וטראומות נפשיות. לחילופין, טיפול קוגניטיבי התנהגותי בשילוב עם מיינדפולנס ידוע כיעיל עבור מטופלים הסובלים מסטרס מתמשך.

ניתן ואף מומלץ להיוועץ על כך בשיחה טלפונית אל מול פסיכולוג שהתעניינתם בשירותיו. מרבית הסיכויים שיידע להמליץ לכם על קולגה המתמחה בתחום הנכון ביותר עבורכם.

מחירים

מחיריהם של פסיכולוגים פרטיים גבוהים באופן בלתי מבוטל מאשר מקביליהם שבקופות החולים השונות.

זהו אמצעי סינון יעיל שיסייע לכם לבחור את איש בריאות הנפש. אם אינכם יכולים להרשות הוצאות גבוהות באופן מתמשך, אז הרי שניתן למצוא רשימה איכותית באתר של קופת החולים בה אתם חברים. אם ברשותכם היכולת והמשאבים לפגישות עם פסיכולוג פרטי, הרי שמוטב לחפש באופן חופשי במרשתת.

מיהם ib2b?

אתר ib2b מנסה לתת את המקסימום אינפורמציה בכל הקשור לניהול עסקים קטנים, החל מניהול משאבים ועד לניהול זמן. הצטרפו לקהילה ודאגו לעסקים הקטנים יחד איתנו. 

פוסטים אחרונים