כתיבת קורות חיים: יוצרים את הרושם הנכון לפני הריאיון

כתיבת קורות חיים

בלי קורות חיים שכתובים נהדר, די בטוח להניח שיהיה לכם קשה למצוא את העבודה שאתם מחפשים.

מעסיקים פוטנציאליים מסננים עשרות קורות חיים כשהם מחפשים מועמדים שמתאימים לתפקיד מסוים, ולכן, כשאתם כותבים את קורות החיים שלכם, חשוב שתתחילו ממקום שלא מתבסס על שפע העצות שקיבלתם מהסביבה, אלא תחליטו בעצמכם אילו כישורים ומאפיינים בולטים יש לכם, שמתארים אתכם הכי טוב.

אם הייתם יושבים בצד השני של השולחן, מה הייתם מחפשים אצל מועמדים?

כלל הזהב הראשון של כתיבת קורות חיים מעולים הוא שאין כללים. כלומר, הניסוח צריך להתמקד בנקודות שמתארות אתכם באמת, עם כל הניסיון שצברתם במשך השנים, כולל הניסיון ששכחתם ממנו, או שאתם ממעיטים בחשיבותו. במילים אחרות, קורות החיים שלכם צריכים לתאר אתכם באמת.

ממש כמו שאתם רואים את עצמכם וכמו המועמדים שאתם הייתם רוצים להעסיק, אילו הייתם יושבים בצד השני של השולחן.

"למה אף אחד לא חוזר אלי?"

כי כשאתם מקשיבים לשפע העצות הסותרות סביבכם, של "הנשמות הטובות" או "המומחים" מטעם עצמם, אתם מוצאים את עצמכם בסופו של דבר מגבבים על איזה מסמך בקושי רשמי כמה תפקידים שאתם זוכרים שביצעתם במהלך השנים, קצת השכלה, וקצת רמזים על האופי הדי נסבל שיש לכם.

ואז אתם לוחצים על מקש ה"שלח" ושולחים קורות חיים לחלל אתרי הדרושים שמצאתם. אבל כשאף אחד לא חוזר אליכם, או גרוע מכך, כשהמעסיקים האחרונים שרציתם שיפנו אליכם מזמינים אתכם לראיון, אתם תוהים מה השתבש.

יכול להיות שהייתם צריכים לכתוב שני דפים במקום דף אחד או שהייתם צריכים יותר להדגיש את האישיות הנהדרת שלכם? בשיא הרצינות: למי אכפת?

כי בשלב הזה, נמאס לכם לשלוח עשר קורות חיים מדי יום ולחכות למשרת החלומות שלוקחת את הזמן שלה עד שהיא מגיעה. כמו עם אהבה, רק אולי קצת יותר כואב. אז כדי להימנע מתרחישים כאלה, כדאי להפנים עובדה אחת חשובה:

כתיבת קורות חיים בניסוח מקצועי, טוב וכנה, עוזרת לכם ליצור את הרושם הנכון לפני הריאיון, והמעסיקים הפוטנציאליים יתעניינו בכם כשהם מסננים במהירות את ערמות קורות החיים שממתינות על השולחן שלהם.

אז אל תעשו את הטעויות ש-95% מהאנשים עושים

רוב קורות החיים שנשלחים דרך פורטלים מקוונים נוחתים על שולחן העבודה של מנהלי כוח אדם ומושלכים לפח בלי שאף אחד יקרא אותם בכלל, כי במקרים רבים הם מפרים כלל פשוט: כשמגייסים סורקים קורות חיים, הדבר הראשון שהם מחפשים הם טעויות.

יכול להיות שבמשך השנים צברתם ניסיון פנטסטי ומעורר קנאה, אבל אם אתם מתנסחים בעברית עילגת או שיש לכם שגיאות איות, או דקדוק שאינו תקין, אתם, סליחה, קורות החיים שלכם, מושלכים לפח בלי תשומת לב נוספת.

כל מה שאתם חושבים שמתאים, באמת מתאים, אל תפחדו להיות עצמכם

אז כדי להיכנס לראש המוזמנים לראיון, חשוב שתקפידו על כתיבת קורות חיים שמתארים אתכם היטב, מבחינה מקצועית ואישית, עם הבלטת הכישורים שלכם והניסיון שצברתם, ובעיקר כדאי שתקפידו על ניסוח כזה שיבליט אתכם מעל עשרות המועמדים שמנסים להתקבל לאותה משרה.

מיהם ib2b?

אתר ib2b מנסה לתת את המקסימום אינפורמציה בכל הקשור לניהול עסקים קטנים, החל מניהול משאבים ועד לניהול זמן. הצטרפו לקהילה ודאגו לעסקים הקטנים יחד איתנו. 

פוסטים אחרונים