למה חשוב לבנות חדר עישון במשרדים?

בנייה של חדר עישון במשרד הוא חיוני לטובת העובדים, וזאת בשל הגבלות החוק כמו גם יתרונות נוספים.  במאמר זה נסקור את הנושא לעומקו, כולל כל היתרונות הטמונים בהשקעה כספית לצורך בניית חדר עישון.

חדר עישון במשרד: מדוע מדובר בנבך משמעותי בעבור העובדים?

על אף כי המלחמה נגד עישון עוד לא הסתיימה והמודעות לכך כי עישון מזיק לבריאות חרוטה היטב בזיכרונם של המעשנים, האחוזים עדיין מדברים בפני עצמם. יותר מחצי מהישראלים מעשנים, ולכן כמעסיקים עליכם לדאוג להם לחדר עישון- במשרד. מחקרים הציגו כי הזמן שבו יוצאים עובדים לעשן עשוי להצטבר לשעות רבות אשר יורדות לטמיון, בעיקר כאשר מדובר בקומה גבוהה. ההמתנה למעלית, ירידה לאזור עישון ואז עלייה שוב יכולה לקחת בין עשר דקות ולעיתים גם אפילו כחצי שעה, ולכן מומלץ לבנות חדר עישון במשרדים – בהסכמת העובדים, כך שניתן יהיה לחסוך זמן ולהפוך את הפסקות הסיגריה לקצרות ככל האפשר. בנוסף, להקמה של חדר עישון במשרד אלמנט פרקטי וידידותי לסביבה, וזאת בשל העובדה כי בחדר העישון יוכלו העובדים לאפר בתור מאפרות מובנות ממתכת ולא באמצעות כוסות חד פעמיות אשר מזיקות לאיכות הסביבה, ולכן מדובר בחדר חיוני בסביבה שבה רוב העובדים מעשנים.

כיצד להקים חדר עישון במשרד?

חדר עישון במשרד חייב להיות מוקם ע"פ מסגרת החוק. למעשה, על מעסיקים מוטלת החובה לפקח ולמנוע באמצעות אמצעים סבירים את העישון בעבודה, וזאת בשל העובדה כי עובד אשר נחשף לעשן הסיגריות רשאי במסגרת החוק להגיש תביעה כנגד המעסיק, כמו גם מי אשר עישן. לכן, החלטה על הקמה של חדר עישון חייבת להתבסס קודם כל על הסכמה גורפת מצד העובדים וכן בדיקה כי החדר נמצא רחוק ככל האפשר ממקום עבודתם של העובדים, בכדי ליצור הפרדה בין מרחב העישון אשר צריך להיות מצומצם ומרוחק לבין המרחב בו העובדים מעשנים. חשוב לציין בנקודה זו כי במסגרת החוק מעסיקים מחויבים לפקח על העובדים ולעודד אותם להפסיק לעשן, באמצעות שלטים או הסברה. מדובר באלמנט חשוב אותו יש ליישם, וזאת בשל העובדה כי במידה ותתבצע ביקורת מטעם משרד העבודה ויימצא כי העובדים מעשנים במרחבים אשר אינם מוגדרים כחדרי עישון, יוטלו קנסות ואזהרות לבית העסק, בשווי אלפי שקלים.

פתחי אוורר לצורך בנייה של חדר עישון

במידה והחלטתם לבנות חדר עישון, מומלץ ליצור קשר עם חברה מקצועית אשר מתמחה בהקמה של חדרי עישון וכן התקנה של פתחי אוורר, לצורך הוצאת העשן מהחדר. לסיכום, במידה וישנה הסכמה מצד כל העובדים לצורך הקמה של חדר עישון במקום מרוחק, תוכלו לעמוד במסגרת החוק ולהעניק לעובדים חדר עישון נגיש אך עם זאת כזה אשר נלווה באזהרה מודפסת ובע"פ מפני סכנות העישון. 

מיהם ib2b?

אתר ib2b מנסה לתת את המקסימום אינפורמציה בכל הקשור לניהול עסקים קטנים, החל מניהול משאבים ועד לניהול זמן. הצטרפו לקהילה ודאגו לעסקים הקטנים יחד איתנו. 

פוסטים אחרונים