מדריך קורות חיים

הצעד הראשון להשגת עבודה כלשהי הוא כתיבת קורות חיים קטלניים. אבל הגדרת החוויה המקצועית והחוץ-לימודית שלכם יכולה להיות קשה. אז הנה כל מה שאתם צריכים לדעת על כתיבת קורות חיים.

הדגשת חוויה רלוונטית

מטרת כתיבת קורות חיים היא להראות למעסיק הפוטנציאלי שלכם שיש לכם את הכישורים והניסיון להיות עובדים נהדרים. אם העבודה לה אתם מגישים מועמדות היא העבודה הראשונה שלכם, אל תיבהלו. יש המון חוויות אחרות שאתם יכולים לכלול.

עליכם לקחת בחשבון, בסדר הבא:

היסטוריה תעסוקתית

אם יש לכם ניסיון מקצועי קודם, הקפידו להדגיש אותו תחילה. זה כולל התמחות. הקפידו לציין את שם החברה, את הוותק שלכם ושלושה עד ארבעה פרטים על תפקידכם. על נקודות אלה לתקשר בדיוק מה כולל התפקיד שלכם. חשוב גם לוודא שאתם מזכירים את כל רגעי השיא וההישגים העיקריים. 

לדוגמא, יתכן שהייתם מועסקים במקום כלשהו והקמתם בסיס נתונים של לקוחות, או שעבדתם במסעדה בה הייתם אחראים למספר שולחנות. יוזמה זו חשובה, אז כדאי לכתוב קורות חיים שכוללים מידע שמבדיל אתכם ממועמדים אחרים.

נקודות חשובות לגבי השכלה

חשוב להזכיר את השכלתכם, אך הקפידו לכלול רק את ההישגים הטובים והעדכניים ביותר. חשוב לציין תחומי הצטיינות ותוצאות חשובות של מבחנים. לאף אחד לא אכפת ממה שעשיתם בבית הספר היסודי.

התנדבות

ההתנסות בפעילות התנדבותית נתפסת כתכונה ראויה לשבח בעיני מעסיקים פוטנציאליים. אם אתם מוכנים להקדיש חלק מזמנכם להתנדבות ולעזרה לאנשים, סביר להניח שתהיו מוכנים גם לעזור לחברי הצוות שלכם במקום העבודה.

חוויה חוץ כיתתית

הצטיינתם בתחום ספורט? מנגנים בכלי? זה המקום שבו קורות חיים שכוללים כמה פעילויות חוץ-לימודיות המציגות את הכישרונות והתחביבים שלכם, מבדילים אתכם מאלפי קורות החיים האחרים הנערמים על שולחני מעסיקים. 

אל תכתבו תזה – הקפידו לכלול רק חוויות המשלימות את הפרופיל המקצועי שלכם: חשבו על דברים שמפגינים מנהיגות, עבודת צוות או מסירות.

מיומנויות וכישורים

בהתאם למשרה שאליה אתם מגישים מועמדות, יתכן שזה יהיה רלוונטי לכתוב מיומנויות ספציפיות שיש לכם ושיכולות לתרום לתעשייה. לדוגמא, עבודה בעיצוב גרפי תדרוש מיומנויות בתוכנות שונות, ולתפקיד מזכירות, יהיה מקום לציין את מהירות ההקלדה שלכם.

זהו גם החלק המתאים להזכיר את ההסמכות שיש לכם. זה יכול לכלול תעודה מקצועית, הסמכת קורס או פרסים שקיבלתם.

הקפידו לספק המלצות

במקרים רבים, מעסיקים פוטנציאליים יבקשו המלצות, וחלקם עשויים אפילו לבקש אותן בכתב. יחד עם זאת, גם אם מעסיקים אינם מבקשים לראות המלצות, חשוב להגיש קורות חיים שבסופם כתוב בבירור שיש לכם המלצות, וכדאי להקפיד שתמיד יהיו ברשותכם לפחות שתי המלצות טובות.

כשאתם בוחרים המלצות, כדאי לוודא שהממליצים ישמחו לקבל טלפון מכל מעסיק פוטנציאלי, ושהם יכולים להתחייב למקצועיות ולמוסר העבודה שלכם. אם יש לכם מעסיקים קודמים שאתם נמצאים איתם ביחסים טובים, זה קל. אחרת, מרצים, מפקחי התמחות או אנשי מקצוע מובילים בתעשייה, שהיו לכם קשרים עסקיים איתם, יכולים להיות אפשרויות נהדרות.

מיהם ib2b?

אתר ib2b מנסה לתת את המקסימום אינפורמציה בכל הקשור לניהול עסקים קטנים, החל מניהול משאבים ועד לניהול זמן. הצטרפו לקהילה ודאגו לעסקים הקטנים יחד איתנו. 

פוסטים אחרונים