מה עדיף לכם, עובד זמני? או לפתח תקן לקריירה?

עובדים זמניים

הרבה מאוד עסקים היום מבינים את החשיבות של עובדים, הן מבחינת כלכלית והן מבחינת ההווי הכללי שבחברה. אחרי הכל, עובד שנמצא פול-טיים במשרד, חולק הרבה מאוד אנרגיות עם שאר החברים במשרד, אבל העניין הוא שיש שני צדדים למטבע הזה, כי כמו שעובד מביא אנרגיות חיוביות, כך גם יכול מאוד להיות שהעובד יביא איתו אנרגיות שליליות, ואפילו לא תמיד הוא האשם, אלא דווקא החיים הכלליים של העובד הם הבעייתיים שמגיעים איתו למשרד בבוקר.

אז כאן בדיוק עולה המחשבה לכל עסק, ובעיקר לעסקים קטנים בהם כל עובד, כאשר מורגשת מאוד הנוכחות שלו, האם עדיף לפעמים לעבוד עם פרילנסרים? או שמא עדיף עובד בפול-טיים ג'וב, אבל עם פרמטרים רבים יותר להיכנס לתפקיד?

טיפ חשוב: אל תשפטו אדם לפי המקצועיות שלו כמו שתשפטו את הפוטנציאל במידה ומדובר באדם חיובי.

הטיפ הזה נכתב בדם, ולא רק של בעלי עסקים אלא אפילו של גוגל עצמם, גוגל עשו מחקר לנסות לגלות מה הופך את הצוותים הטובים שלהם לכאלו טובים? אז לא אמשוך אתכם יותר מדי, דווקא המקצועיות היא לא מה שגרמה לצוות להיות טוב יותר מהשאר, אלא דווקא החיבור בין העובדים, בין העובדים למנהל הישיר שלהם, בדעות שלהם על החיים, באמונות שלהם וכד', לאו דווקא החיבור המקצועי, אלא דווקא החיבור האנושי הוא זה שגרם להם להיות מקצוענים יותר כצוות. (לכתבה על המחקר בnytimes)

יש כמה חישובים חשובים שצריכים לקחת לפני שלוקחים עובד לחברה שלכם, מעבר ל"האם יש לנו תקציב". דברים כמו:

  • האם לתקן הזה יש יכולות שאין לאחרים?
  • האם לעובד הזה יש יכולות שאין לאחרים?
  • האם לתקן/לעובד יש יתרונות / חסרונות שצריך לדאוג להם מלכתחילה לפני שהוא מתחיל?
  • האם יש דרך אוטומטית לעשות את העבודה של העובד? על מנת לקצר את שעות העבודה שלו? (או שמא אפילו לבטל את התקן כלל?)
  • האם העובד החדש הזה יכול להסתדר עם העובדים האחרים? האם יש ניגודיות כלשהן שצריך לשים לב אליהן?

בכל פעם שאתם מביאים עובד חדש לחברה, זה לא רק עוד כסא שנתפס, מדובר בעוד אנרגיה ובעוד הווי, קטן או גדול, עדיין, הווי כללי שמצטרף לחברה שיש לשים לב אליו מלכתחילה ולכן חשוב מאוד להחליט, האם אנחנו רוצים להוסיף עובד זמני או שמא תקן לקריירה. אחרי הכל, עבודה זמנית היא משהו שתמיד גם אפשר לקטוע מבלי להסביר לעובד למה ואיך, רק ככה, אתם מורידים את הסיכון שלכם מעובד שיעשה רע באנרגיות או חלילה גם בתפוקה עצמה.

מיהם ib2b?

אתר ib2b מנסה לתת את המקסימום אינפורמציה בכל הקשור לניהול עסקים קטנים, החל מניהול משאבים ועד לניהול זמן. הצטרפו לקהילה ודאגו לעסקים הקטנים יחד איתנו. 

פוסטים אחרונים