מוסד רטורנו

כולנו מכורים למשהו. אנחנו יכולים להיות מכורים למסך הטלפון, למסך הטלוויזיה, להימורים, לעישון סיגריות, לקנאביס, לסמים קשים ואפילו לריח או לטעם מסוים. התמכרות היא תופעה טבעית שעלולה להשפיע על החיים שלנו גם באופן חיובי וגם באופן שלילי, אבל בסך הכל כאשר ההתמכרות פוגעת באורח החיים שלנו, כאשר אנחנו לא מסוגלים לנהל את החיים שלנו בצורה יעילה ונכונה בגלל אותה התמכרות, זהו הרגע בו אנחנו יכולים לדעת בוודאות שאנחנו צריכים להיפטר מאותה התמכרות, ולעיתים זה דורש התערבות מקצועית כדוגמת זו המוצעת על ידי מוסד רטורנו.

מה שלילי בהתמכרות?

ככלל, התמכרות הוא ביטוי שנושא בתוכו מרכיב שלילי באופן מובנה. ההתמכרות יכולה אמנם להיות לכאורה לדבר חיובי, אבל אין שום דבר חיובי במשהו שאנחנו מבצעים אותה ללא שליטה וללא יכולת להפסיק, אפילו אם מדובר בדבר חיובי. גם אדם שמכור למשל להתנדבות בקהילה, אם ההתנדבות הזאת פוגעת בחיי המשפחה שלו, בחייו הפרטיים וביכולת שלו להתפרנס, הרי שמדובר בסופו של דבר בדבר שלילי. התמכרות היא תופעה שמייצגת חוסר יכולת להפסיק לעשות את מה שאנחנו מכורים אליו ובסופו של דבר אי אפשר להימנע מהתוצאות השליליות של מצב כזה.

מתי יודעים שצריך לטפל בהתמכרות?

כפי שפתחנו ואמרנו, כולנו מכורים למשהו ולרוב זה לא ממש מפריע לאורח החיים שלנו. בפועל, תמיד תהיה פגיעה מסוימת של ההתמכרות בחיינו, אבל לרוב אנחנו חיים עם זה די טוב. כאשר ההתמכרות מתחילה לפגוע באבני היסוד של חיינו, ביכולת שלנו למצוא עבודה קבועה ולהתפרנס, ביכולת שלנו לנהל חיי משפחה וחברה בריאים, ביכולת שלנו להתנהל בצורה סבירה בחברה ואולי אפילו בבריאות הנפשית או הפיזית שלנו, או אז זה מגיע לשלב בו ההתמכרות דורשת טיפול.

מתי נכון לערב גורם מקצועי?

עירוב גורם מקצועי בתחום ההתמכרות כדוגמת מוסד רטורנו הוא הכרחי בכמה סוגים של התמכרויות כדוגמת התמכרות לסמים, התמכרות לסקס והתמכרות לאלכוהול. יחד עם זאת, כלל האצבע אומר שבכל מקרה בו המכור לא מצליח להפסיק את ההתמכרות, כדאי ונכון לערב גורם מקצועי. הגורם המקצועי הזה יכול להיות רופא קופת החולים, הוא יכול להיות פסיכולוג, הוא יכול להיות מוסד רפואי כלשהו והוא יכול להיות מוסד ייעודי לטיפול בהתמכרויות כדוגמת מוסד רטורנו. זה האחרון הוא המוסד המקצועי ביותר שיכול בסופו של דבר להוות את הכתובת האחרונה עבור כל המקרים שבהם לא הצליח המכור להיפטר מההתמכרות שלו.

מיהם ib2b?

אתר ib2b מנסה לתת את המקסימום אינפורמציה בכל הקשור לניהול עסקים קטנים, החל מניהול משאבים ועד לניהול זמן. הצטרפו לקהילה ודאגו לעסקים הקטנים יחד איתנו. 

פוסטים אחרונים