ניהול עסק נכון

בכדי לנהל את העסק שלכם בצורה נכונה אתם חייבים תמיד לזכור את שתי אבני היסוד החשובות ביותר בכל עסק: מאין מגיעות ההכנסות שלכם ולמה אתם בכלל מפעילים את העסק. התשובות לשאלות אלה הן כמובן הלקוחות שמהם מגיעות ההכנסות שלכם ורווח כלכלי שהוא הסיבה שמלכתחילה הקמתם את העסק. עד כמה שזה יישמע מוזר, בעלי עסקים רבים שוכחים את שני הדברים האלה, נוטים להתנהל בצורה חובבנית מול הלקוחות שלהם, מול מקור ההכנסות שלהם, ובמקרים רבים גם שוכחים שהמטרה המרכזית שלהם בעסק היא לעשות כסף ולא רק לשרוד. בשורות הבאות נדבר מעט על ניהול עסק נכון ומה זה בדיוק אומר.

ניהול נכון של עסק – לקוחות, רווח ותהליכים עסקיים

כאמור, הלקוחות שלכם והרווח שלכם הן שתי אבני היסוד של העסק שלכם. בתווך שבין שני אלה ישנם שורה ארוכה של תהליכים עסקיים אותם אתם צריכים לנהל על מנת להשיג את מטרותיכם העסקיות. ניהול עסק נכון מתחיל בהבנה מלאה של התהליכים העסקיים הנדרשים, בניתוח התהליכים ובשיפור בלתי פוסק של התהליכים בכדי לתמוך בשתי אבני היסוד: בשביעות הרצון של הלקוחות שהם מקור ההכנסות שלכם וברמת הרווחיות של העסק שהיא הסיבה שמלכתחילה אתם קמים כל בוקר ופותחים את שעריו.

לא חייבים לעשות את זה לבד

האמת המצערת היא שלא כל אחד יודע לנהל עסק. כל אחד יכול אמנם ללמוד איך לנהל עסק ולהצליח לנהל עסק ברמה סבירה או טובה כזאת או אחרת, אבל בפועל רבים מבעלי העסקים לא אוחזים בידע הזה ולא יודעים כיצד לנהל נכון את העסק שלהם. ישנם מצבים בהם צריך בעל העסק להודות בכך שהוא לא מצליח להתמודד עם האתגרים העסקיים בעצמו ולהכניס פונקציה ניהולית שתיקח את העסק שלו קדימה. המכשול היחיד בעניין זה הוא שעצם המחשבה על תשלום משכורת לאדם אחר בכדי שיעלה את העסק על מסלול של צמיחה, היא בעצמה משקפת חשיבה עסקית מתקדמת שאינה קיימת לרוב אצל אנשים שלא יודעים לבצע ניהול עסק נכון. אבל בהיבט הזה אין שום ברירה ופשוט צריך לקבל את ההחלטה.

סיוע ניהולי יכול לבוא לידי ביטוי בצורת ייעוץ עסקי על ידי יועץ שמלווה את בעל העסק באופן צמוד, לפחות למשך פרק הזמן הנדרש על מנת לעלות על דרך המלך, או בגיוס איש מקצוע שינהל בעצמו את העסק ויבסס את כל פעילות העסק על עקרונות עסקיים נכונים ואפקטיביים.

מיהם ib2b?

אתר ib2b מנסה לתת את המקסימום אינפורמציה בכל הקשור לניהול עסקים קטנים, החל מניהול משאבים ועד לניהול זמן. הצטרפו לקהילה ודאגו לעסקים הקטנים יחד איתנו. 

פוסטים אחרונים