על השמה לבתי מלון שמעתם?

במגמה חיובית ויציבה, נראה כי ישראל הופכת משנה לשנה למעצמת תיירות אשר מושכת אליה מבקרים מכל רחבי העולם. ההוזלה המשמעותית במחירי הטיסות, הפרסום הרב אותו משקיע משרד התיירות לאורך שנים ארוכות, והרזומה הרב שצוברת ארצנו הקטנה בתחומים דוגמת קולינריה, טבע ותיירות אורבנית, כל אלו הובילו לעלייה מתמדת במספר התיירים, ובו-זמנית גם לעלייה במספר המשרות הפתוחות שרק ממתינות לאלו המבקשים להשתלב בענף המלונאות.

השמה לבתי מלון – למה זה חשוב?

בעוד שמשרות כלליות רבות יכולות להתפרסם באתרי הדרושים המוכרים לכול, הרי שמשרות בתחום המלונאות מביאות עמן רף מסוים ודרישות סף אשר אינן תואמות בהכרח את השוק הכללי. תנאים של לינה בבית המלון, הסעות ועוד, כל אלו מצריכים השמה מדויקת ומכוונת מטרה, אשר תואמת במדויק את צורכי בית המלון.

אלו נתונים נבדקים?

כיום ניתן למצוא מספר חברות המספקות שירותי השמה מדויקים לצרכיו של ענף המלונאות בישראל. עבודה בבתי מלון יכולה לכלול מספר היבטים שונים שצריכים להיבדק דוגמת:

לינה – האם העובד מוכן להעתיק את מגוריו? לא אחת, חברות ההשמה הכלליות בשוק אינן שמות את הדגש המדויק על כך ועל כן, מחלקת משאבי האנוש של בתי המלון מקבלת פניות של מחפשים אשר אינן תואמות את ההגדרה המדויקת.

עבודה מועדפת – לא אחת העובדים של בתי המלון הינם חיילים משוחררים המבקשים ליהנות מן התשלומים אשר מגיעים מן הביטוח הלאומי, וזאת בתום המחויבות לעבודה מועדפת על פרק זמן מסוים. בתי מלון רבים אף מנחים את חברות ההשמה לכך שיפנו אליהם פניות מדויקות.

שירותיות – עוד בטרם ההגעה לראיון בבית המלון, חברות ההשמה המתמחות במלונאות בודקות עם הכישורים הקיימים אכן הולמים את דרישות הסף. נוסף על כך, עוד בטרם ההגעה לראיון הרשמי במלון, חברות אלו מזמנות את המועמדים לראיון מקדים אשר מסייע בסינון. לעתים ראיון שכזה איננו מוביל דווקא לסינון, כי אם להכוונה מחודשת ולמתן הצעות עבודה נוספות בתחום המלון, אשר אכן הולמות את דרישותיו של מחפש העבודה.

אילו משרות נחשבות לנפוצות ביותר?

אם חשבתם להשתלב בענף המלונאות, דעו כי משרות מלצרות, אחזקה, קבלה וניקיון נהנות מן הפופולריות הגבוהה ביותר. עם זאת, תחום המלונאות מצריך גם אנשי מקצוע בעלי הכשרות ואף תארים אקדמיים דוגמת חשמלאים בכירים, מהנדסים ובעלי תארים להשתלבות בתפקידים ניהוליים זוטרים.

מיהם ib2b?

אתר ib2b מנסה לתת את המקסימום אינפורמציה בכל הקשור לניהול עסקים קטנים, החל מניהול משאבים ועד לניהול זמן. הצטרפו לקהילה ודאגו לעסקים הקטנים יחד איתנו. 

פוסטים אחרונים