רכישת דירה להשקעה בחו"ל

מדוע כל כך הרבה אנשים קונים היום דירה להשקעה בחו"ל ומה הם מרוויחים 

מאז ומתמיד נחשבה השקעה בנכסים לעניין בטוח ויציב, אשר "שומר" על הכסף ומשמר את ערכו בצורה הטובה ביותר. בהינתן המצב הדינמי מדי של שוק הנדל"ן הישראלי, רבים מבין המשקיעים בוחרים להפנות את התקציב שלהם לרכישת דירה להשקעה בחו"ל, במיוחד באזור מרכז אירופה. חברות המתמחות ביצירת הקשרים עם הלקוחות ועם המוכרים של הדירות באירופה, מלוות את הרוכשים בכל שלבי הרכישה ומסייעות גם בשלבים מאוחרים יותר, כאשר הדירה עומדת למכירה מחדש לשם התשואה או השכרה לצורך הפיכת הדירה לנכס מניב. 

איך עושים כסף מקנייה של דירה להשקעה בחו"ל

ההבדל העיקרי בין השקעות נדלן בחול לעומת רכישת נכסים בישראל לצורך השקעה, הוא בעיקר בנושא העלות. מחירן של דירות ישראליות בימינו הוא כה גבוה, עד כי גם באזורים שבהם ניתן לרכוש דירה במסגרת התקציב של המשקיעים – הם נתקלים בבעיה אחרת והיא חוסר היכולת למכור אותה מחדש או למצוא עבורה שוכרים. זוהי אחת הסיבות העיקריות לכך שרבים מהם בוחרים להשקיע בדירות מחוץ למדינה ובפרט באירופה, שבה על אף היצע הדירות הגדול – מדובר בנכסים בעלות ראשונית נמוכה יחסית, אשר מושכרים בקלות רבה ומכאן שהם הופכים לנכס המייצר הכנסות קבועות ובטוחות לתקופה של שנים ארוכות.

האם כדאי למכור או להשכיר? זה תלוי

הבחירה הפופולרית ביותר בקרב המשקיעים בנדל"ן בחוץ לארץ, היא להשכיר את הדירות שהם רוכשים. כאשר מתבצעת קנייה של דירה שעברה השבחה והיא ממוקמת באזור שמושך תיירים, או קרוב למוסדות לימוד – יש סיכוי רב להשכירה, בין אם למבקרים – לתקופות קצרות, או לסטודנטים אשר מתגוררים בה בתקופת לימודיהם. באופן כזה ההשקעה מחזירה את עצמה בתוך זמן קצר והופכת במהרה לרווח. עם זאת, לעיתים התשואה של הדירה כה גבוהה, עד כי בעליה הישראליים מעדיפים למכור אותה ולהרוויח כסף רב "בבת אחת", אותו יוכלו להפנות להשקעות גדולות ויקרות יותר.

האם מוטב לקנות דירה אחת או יותר?

מכיוון שמחירי הנדל"ן האירופאי הם נמוכים באופן ניכר מאלו שבישראל, ישנם משקיעים רבים אשר מצליחים לגייס את ההון הראשוני הנדרש לצורך רכישת דירה בחו"ל, דבר אשר בישראל ככל הנראה לא היו מצליחים לעשות. אך מי שיש ברשותו כבר הון רב, לעיתים יעדיף לפצל את הרכישה שלו ולקנות כמה דירות קטנות ולא אחת גדולה ויקרה. היתרון המרכזי הוא, שההשקעה הופכת לבטוחה יותר בצורה כזו, כאשר הרוכש מבטיח לעצמו שלפחות אחת מן הדירות יושכרו וההשקעות שלו יוחזרו, גם אם שאר הדירות יתגלו כבעייתיות. ייעוץ מקצועי מחברת התיווך עבור רכישת הנכסים בחו"ל, הוא חשוב מאוד לצורך חתימה על הסכמים הוגנים, ביצוע רכישות כדאיות בלבד וכן התנהלות נוחה וליווי צמוד לאורך כל הדרך.

מיהם ib2b?

אתר ib2b מנסה לתת את המקסימום אינפורמציה בכל הקשור לניהול עסקים קטנים, החל מניהול משאבים ועד לניהול זמן. הצטרפו לקהילה ודאגו לעסקים הקטנים יחד איתנו. 

פוסטים אחרונים