5 דברים שלא ידעת על דרכון פורטוגלי

פספורט

מעטים יודעים אך הוצאת דרכון פורטוגלי לישראלים זו פרוצדורה די פשוטה כאשר היא נעשית על פי כמה תנאים וכללים. החל משנת 2015 הוסרו מגבלות רבות בנושא הדרכון הפורטוגלי ומי שהיה מודע לכך הרוויח מכיוון שהוא החל בתהליך להוצאת דרכון פורטוגלי ומרבית האנשים כבר נהנים היום מדרכון אירופאי פורטוגלי, ממדינה אשר משתייכת למדינות האיחוד האירופי.

מי יכול לקבל דרכון פורטוגלי ואיך עושים את זה?

רבים מן הישראלים החיים כיום בארץ ויש להם שורשים ממדינות המזרח התיכון יוכלו למעשה לקבל את הדרכון הפורטוגלי. הסיבה לכך נעוצה במאורע היסטורי חשוב המכונה 'גירוש ספרד' שבמהלכו יהודים רבים נאלצו לעזוב את בתיהם ולנדוד למדינות מרוחקות עקב החלטה של שלטונות ספרד.

יהודים רבים מצאו את עצמם עוזבים למדינות כמו מרוקו, תימן, תוניס, מצרים, בולגריה, איטליה ועוד. יהודים אלו הקימו שם את משפחותיהם והחלו את חייהם בקושי גדול מחדש. ממשלת פורטוגל וממשלת ספרד ראו רק בשנים האחרונות את הצורך בתיקון ופיצוי ואיפשרו לצאצאים של מגורשי ספרד להגיש בקשה לדרכון פורטוגלי. מעטים יודעים על שורשיהם אך חיים כיום בארץ מיליוני ישראלים שיוכלו לקבל דרכון פורטוגלי לו יגישו את הבקשה והטפסים הרלוונטיים לתהליך.

למחפשים עוד מידע על התהליך והזכאות באתר הבא: https://www.wagner.co.il

חשוב לדעת על הדרכון הפורטוגלי ש…

ראשית כל אנו רואים לנכון לציין כי הדרכון הפורטוגלי הוא דרכון אירופאי מכיוון שפורטוגל היא אחת המדינות החברות באיחוד האירופאי. זהו יתרון מובהק משום שבאמצעות דרכון פורטוגלי מתאפשרת הגישה והכניסה לכל אחת מן המדינות האירופאיות. מעבר לעובדה כי תוכלו לבקר במדינות אלו, תוכלו גם לגור שם ולחיות כחוק.

יתרה מכך, אם הנכם מעוניינים לעבוד ולפתח קריירה באירופה – דבר זה יתאפשר ללא מגבלות או בעיות כי הדרכון הפורטוגלי ניתן ביחד עם אזרחות חוקית ולמעשה מי שיחזיק בדרכון זה ייחשב לאזרח פורטוגל. יתרון בולט וחשוב נוסף זו העובדה כי בעלי דרכון פורטוגלי יכולים ללמוד לימודי השכלה גבוה בכל אחת מן האוניברסיטאות והמכללות הפועלות כיום באירופה. היתרון כרוך גם בעובדה כי הלימודים באירופה הם הזולים ביותר בעולם וישנן מדינות המאפשרות לאזרחיהן ללמוד בחינם.

כיצד ניתן להוציא דרכון פורטוגלי בדרך המהירה ביותר?

יש להבין כי התהליך אורך מספר חודשים אך יכול לארוך גם כשנה. לכן, עליכם להתאזר בסבלנות ולהיות מוכנים להמתנה ממושכת. עם זאת, ישנם אנשים שמתנהלים באופן שגוי ולכן התהליך אורך גם עוד יותר זמן ולעיתים בסופו מתקבלת תשובה שלילית ומאכזבת. על מנת לקבל את הדרכון ללא בעיות ותוך זמן קצר יחסית, עליכם להגיש את כל הטפסים הנדרשים לשגרירות פורטוגל ולעמוד בכמה תנאים בסיסיים. ישנם אנשים שנעזרים בעורך דין המתמחה בתחום זה ובכך מקלים על עצמם בתהליך שנחשב לבירוקרטי ולא פשוט. אל תהססו להעזר בגורם מקצועי אם אכן יש חשיבות להוצאת הדרכון מבחינתכם.

מיהם ib2b?

אתר ib2b מנסה לתת את המקסימום אינפורמציה בכל הקשור לניהול עסקים קטנים, החל מניהול משאבים ועד לניהול זמן. הצטרפו לקהילה ודאגו לעסקים הקטנים יחד איתנו. 

פוסטים אחרונים