ניהול מוניטין לעסקים קטנים

המוניטין של כל עסק הוא אחד מהאלמנטים החשובים ביותר שעומדים לזכותו, בטח כאשר מדובר על עסק קטן שנלחם בכל יום להשיג לקוחות חדשים. אך כיצד תוכלו לנהל את המוניטין של העסק בצורה נכונה? כך שכאשר תיכנסו לאתר שמציג המלצות על עסקים קטנים תוכלו לראות רק מילים טובות על העסק שלכם?

לא מדובר על חלום בהקיץ, המוניטין של העסק שלכם נמצא בידיים שלכם בלבד. כך שככל שתתנהלו בצורה נכונה יותר, כך תוכלו להגיע למצב שבו המוניטין של העסק נשמר כמוניטין חיובי. בסיטואציה כזאת יהיה לכם הרבה יותר קל להשיג לקוחות חדשים לעסק, ולעבוד עם החברות הגדולות ביותר בשיתופי פעולה.

מדוע כל כך חשוב מוניטין דיגיטלי?

החדשות הרעות עבורכם הם שמוניטין שלילי ברחבי הרשת יכול להתרחש בתוך זמן קצר, מבלי שאפילו תשימו לב לכך. הצטברות של מספר ביקורות שליליות על העסק שלכם, ויהיה לכם מאוד קשה להחזיר את הגלגל לאחור. חשוב מאוד שתשמרו על מוניטין דיגיטלי חיובי ממספר רב של סיבות, אך ישנה סיבה אחת מרכזית.

לקוחות יעדיפו מראש לבחור בעסקים עם מוניטין חיובי על פני עסקים עם מוניטין שלילי. כך שאם העסק שלכם גדול או קטן יהיה עם מוניטין שלילי, זה אוטומטית יפגע בכמות הלקוחות שיגיעו אליכם. יהיה לכם הרבה יותר קשה להשיג לקוחות חדשים, ואתם תמצאו את עצמכם נלחמים בכל יום מחדש על החזרת הגלגל לאחור.

איך ניתן למנוע מוניטין שלילי?

אם לצורך הדוגמא לקוח מחפש אדריכלים עם המלצות, הוא ירצה לבחור מתוכם את האדריכל עם ההמלצות הטובות ביותר. מהסיבה הזאת חשוב מאוד שתמנעו מראש מוניטין שלילי לעסק שלכם, שמביא ביחד איתו גם המלצות לא טובות בלשון המעטה.

אז כיצד תוכלו למנוע מצב שבו העסק שלכם צובר מוניטין שלילי? על ידי מתן שירות טוב והוגן ללקוחות שלכם. ברגע שלקוח יקבל מכם את השירות הטוב ביותר, הוא אוטומטית ירצה להחמיא לעסק שלכם דבר שיביא למוניטין חיובי. אתם צריכים לזכור כי לא משנה באיזה סיטואציה אתם נמצאים, הלקוח תמיד צודק ואתם תמיד תצטרכו לרצות אותו.

איך ניתן להעלים מוניטין שלילי?

אם מסיבה כזאת או אחרת ישנם השמצות על העסק שלכם ברחבי הרשת, בהחלט מדובר על סיטואציה לא אידיאלית. אך תזכרו כי בסופו של יום ההתנהלות שלכם יכולה גם לשנות את המצב הזה ולשפר אותו באופן חסר תקדים. אתם בוודאי שואלים את עצמכם איך תוכלו לעשות זאת?

מוניטין שלילי הוא אומנם כתם שחור, אך אם תתחילו לספק שירות טוב ללקוחות שלכם תתחילו לצבור מוניטין חיובי. עם הזמן המוניטין החיובי וההמלצות הטובות יכסו את כל המוניטין השלילי והביקורות הלא מחמיאות. כך שלקוח מגיע אליכם הוא אוטומטית יראה קודם כל את כל הדברים החיוביים.

מיהם ib2b?

אתר ib2b מנסה לתת את המקסימום אינפורמציה בכל הקשור לניהול עסקים קטנים, החל מניהול משאבים ועד לניהול זמן. הצטרפו לקהילה ודאגו לעסקים הקטנים יחד איתנו. 

פוסטים אחרונים